👉Letné stretnutia mládeže v GMC Bárka v Juskovej Voli ukončil 7.turnus

👉Letné stretnutia mládeže v GMC Bárka v Juskovej Voli ukončil 7.turnus, ktorý sa uskutočnil 18.-23.augusta 2024 pre vekovú kategóriu 12-14 rokov, pod vedením hlavných animátoriek Júlie Magerovej a Andrey Voľanskej, spolu s kňazmi o.Petrom Koršňakom a o.Erikom Hrabčákom a 23-členného tímu animátorov.❤️
🎤„Moje telo, môj chrám“ bola nosná téma celého týždňa. Nedeľňajšími zoznamovacími aktivitami a oboznamovacími dotazníkmi ako vyzerá náš spánok, pohyb, stravovanie, čas v online priestore naštartovali nás a naše mysle k témam ďalších dní.
⛪️V pondelok sme sa venovali našim vnútorným svätyniam v téme „Telo bez Ducha?“, a to dôslednou prípravou na tajomstvo zmierenia a svätú spoveď. Ako na to správne, nám dal návod o.Erik v katechéze ako byť chrámom živého Boha, prečo je dôležité odpustenie a ukázal čo spôsobuje hriech a čo Božia milosť, ak sa snažíme žiť svoje životy v milosti posväcujúcej.
🛌🥙Utorokový slogan – „Keď si hladný, nie si to ty“! v sebe ukrýval podtémy o spánku, pohybe a jedle, ktoré sú zakladnými piliermi zdravia. Sestra Dominika priblížila, prečo je dôležitý pravidelný a kvalitný spánkový režim a tiež poukázala na Božie slovo, ktoré hovorí, že Boh dáva svojím miláčkom spánok a aké sú jeho benefity nielen pre telo, ale aj pre ducha. o.Erik s animátorom Braňom hovorili o kondícii srdca v nielen fyzickom, ale hlavne duchovnom rozmere. A o.Peter na stanovišti o jedle, hovoril o množstve odpadu jedla, a zároveň priblížil tému zakúsenia prvého jedla – ovocia v raji a že Cirkev ponúka pôst ako zbraň v boji proti zlému. Mladí v tento deň nešli len na túru, na ktorej zistili uvedené informácie, ale taktiež sa zapojili do celosvetovej hry geocaching.
❤️Ona a On bola stredajšia téma, na ktorú bol pozvaný hosť, o.Martin Tokár s manželkou Jankou. Vo svojej katechéze hovoril o ľudskej dôstojnosti a láske, o dôležitosti a dôstojnosti ľudského tela a ako môžeme prostredníctvom neho zjavovať Boha v našich medziľudských vzťahoch a ako byť jeden pre druhého darom. Gauč-talk s pozvanými hosťami bola otvorená na diskusiu a odpovede na otázky pre mladých ohľadom sexuality a vzťahov. Poobedňajší čas prežívali ženy a muži osobitne, aby mali vlastný priestor na spoznávanie seba samých a pozreli sa na seba Ježišovými očami.
👗Vo štvrtok sa nám téma Fešn snažila ukázať svoje zákutia a to aj postredníctvom hosťky Johanky a jej značky a práce Ushyte. Porozprávala o udržateľnosti, o skutočnom fungovaní módneho priemyslu, odievaní a textile. A tento fešn deň sme nemohli ukončiť inak, ako slávnostnou módnou prehliadkou všetkých účastníkov turnusu 😊
👉Podstatnou vecou v našom duchovnom živote je vytrvať, učiť sa rozlišovať myšlienky, s ktorými bojujeme vo svojich mysliach a pozerať sa na seba Ježišovými očami!
Alena Filičková
📸Samuel Šimko

Podobné články

Lev XIV.

Robert Francis Prevost Narodený 14. septembra 1955 Za kardinála menovaný pápežom Františkom dňa 30. septembra 2023   Kardinál Robert Francis Prevost, bývalý prefekt vplyvného Dikastéria…

Čítať viac »