Svetové dni mládeže s pápežom Františkom v Lisabone

Kristus medzi nami!
 
Milí mladí priatelia, 
 
Môže jedno rozhodnutie zmeniť svet? 
Pred 37 rokmi zatúžil dnes už svätý Ján Pavol II., aby sa mladí veriaci na celom svete spoločne stretávali. Z tejto túžby vzniklo rozhodnutie, ktoré prinieslo fenomén s názvom Svetové dni mládeže (SDM). Od prvého medzinárodného stretnutia v Buenos Aires až po SDM v Paname zakúšajú mladí ľudia z celého sveta neobyčajnú silu meniacu ich životy a celý svet. 
 
Stretnutie stretnutí! 
Svedectvá účastníkov SDM dokazujú, že Svetové dni mládeže sú Stretnutím stretnutí:
 • V stretnutiach s pápežom, biskupmi a kňazmi mladí stretávajú hierarchickú Cirkev ako dar jednoty a požehnania a nie niečo vzdialené, či staromódne.
 • V stretnutiach s rovesníkmi stretávajú rovnako (ne)normálnych mladých ľudí hľadajúcich, bojujúcich, túžiacich, veriacich…
 • Ďaleko od domova so skúsenosťou pútnika stretávajú mladí samých seba vo svojich silných i slabých stránkach, v hriešnosti i posväcovaní.
 •  A napokon vo všetkom, vo sviatostiach, v putovaní, v ľudoch, tichu, i radosti stretávajú mladí ľudia Boha. Otca, ktorý ich miluje, Syna, ktorý s nimi kráča i Svätého Ducha, ktorý ich preniká. 
Dobrá správa!
To najlepšie na Svetových dňoch mládeže je, že sú určené PRÁVE PRE TEBA! Prostredníctvom tohto mailu sa chceme prihovoriť všetkých mladým a zvlásť mladým gréckokatolíkom zo Slovenska a pozvať vás na SDM v Lisabone. Uskutočnia sa v dňoch 1. až 6. augusta 2023 v hlavnom meste Portugalska s mottom: “Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa” (Lk 1,39). Ak sa chceš o SDM dozvedieť viac, odporúčame navštíviť stránku https://svetovednimladeze.sk
 
Pridaj sa k nám!
Ak túžiš byť súčasťou SDM v Lisabone a zakúsiť ich v spoločenstve mladých gréckokatolíkov zo Slovenska, pridaj sa k nám! Spoločne prežijeme program Svetových dní mládeže v Lisabone od 1. do 7. augusta i cestu autobusom tam aj späť. Dôležitým krokom k tomu je zaregistrovať sa na  svetovednimladeze.sk/prihlasovanie a pri registrácii na otázku “cestujem so skupinou”  odpovedz “Prešovská archieparchia, Bratislavská eparchia, Košická eparchia” aby si bol ubytovaný s našou skupinou. 
 
Naša ponuka!
Spoločne s neopakovateľnou partiou mladých gréckokatolíkov máme pre Teba pripravenú nasledujúcu ponuku:
 
1. Balík pútnika (310 eur)
 • Zakúpiť si balík pútnika je nutnou podmienkou pre zúčastnenie sa SDM v Lisabone. 
 • Zahŕňa v sebe ubytovanie, stravu a program v Lisabone od utorka 01.08. do pondelka 07.08.2023
 • balík pútnika nezahŕňa dopravu
 
2. Spoločná doprava autobusom (330 eur)
 • cesta do Lisabonu potrvá od 29.07. do 31.07.2023, pričom trasu budú tvoriť Košice – Prešov – Poprad – Trenčín – Bratislava – okolie Nice (nocľah) – Lurdy (duchovný program) – Lisabon
 • cesta späť potrvá od 07.08. do 09.08. 2023 a trasu budú tvoriť Lisabon – Lurdy (nocľah) – Benátky (prehliadka mesta) – Bratislava – Trenčín – Poprad – Prešov – Košice
 • Napriek tomu, že budeme dlho cestovať, čas strávený v autobuse nebude strateným časom. Naopak, využijeme ho na prehlbovanie existujúcich priateľstiev, či na nadväzovanie tých nových. Spájať nás budú aj spoločné modlitby nás gréckokatolíkov, či spoločný program, prostredníctvom ktorého sa naladíme aj na SDM. 
 • Hoci cieľ našej cesty je Lisabon, spoločne navštívime zaujímavé mestá aj cestou tam i späť (Lurdy, Benátky)
P.S.: Ak by cesta autobusom bola pre Teba príliš náročná a ani spomenuté benefity spoločnej cesty Ťa nepresvedčili, je možné individuálne si rezervovať letenku a spojiť sa so slovenskou skupinou v Lisabone.
 
 
3. Sprostredkovanie cestovného poistenia od poisťovne Generali (15 eur)
 • Balík cestovného poistenia je šitý na mieru pre účasť na SDM a prepravu autobusom
 • Doba poistenia: 29.07. – 09.08.2023
 • Poistenie v sebe zahŕňa krytie štandardných rizík letnej dovolenky v prímorskej destinácii vrátane pátrania a záchrany
 • Cena je výhodnejšia oproti individuálnemu uzavretiu poistenia, keďže v sebe zohľadňuje hromadnú zľavu.
P.S.: Poistenie nie je potrebné uzatvárať, ak máte celoročné cestovné poistenie
P.S.1: Balík poistenia nie je vhodný na presun lietadlom – neobsahuje krytie rizika straty batožiny 
 
Návod na použitie, alebo ako na to!
A teraz poďme krok za krokom, ako máš postupovať pri prihlasovaní na SDM v Lisabone a pri zaplatení potrebných poplatkov:
 
1. Navštív slovenskú stránku SDM a sekciu „Registruj sa“ .. alebo použi tento link: svetovednimladeze.sk/prihlasovanie 
 
2. Prečítaj si podrobne všetky uvedené informácie. V ich závere nájdeš odkaz na prihlasovací formulár. Klikni naň. 
 
3. Po zadaní e-mailovej adresy, zaškrtni v sekcii „Cestujem so skupinou“ políčko Prešovská archieparchia, Bratislavská eparchia, Košická eparchia.
!!! POZOR, tento krok je veľmi dôležitý, ak chceš ísť s nami, resp. sa k nám v Lisabone pridať!!
 
4. Zvoľ si balík pútnika SDM (310 eur). 
To samozrejme platí pre tých, ktorí chcú ísť s nami a nemajú v úmysle ísť samostatne, resp. s inou skupinou aj na Dni v diecéze, ktoré SDM predchádzajú.
 
5. Vyber si spôsob dopravy. Kolónka „Spolu so skupinou“ znamená, že ideš s nami spoločnou dopravou.
 
6. Postupne vyplň všetky potrebné informácie a formulár odošli.
 
7. Na Tebou zadaný mail Ti príde informácia o zaregistrovaní a taktiež pokyny pre zaplatenie poplatku za Balík pútnika v hodnote 310 eur.
 
8. V danom maily (resp. v maily, ktorý Ti v najbližších dňoch príde) nájdeš aj ďalšie dva formuláre. Prvý formulár slúži na rezervovanie si miesta v autobuse v spoločnej doprave (330 eur). Druhým formulárom si zasa prostredníctvom nás objednáš Cestovné poistenie (15 eur). Zároveň tu nájdeš aj všetky potrebné pokyny k úhrade jednotlivých poplatkov.
 
9. Podľa pokynov a v stanovenej časovej lehote zaplať, prosím, všetky potrebné poplatky. Iba vtedy je Tvoje prihlásenie chápané, ako záväzné.
 
10. Teš sa, modli sa, uč sa po portugalsky a očakávaj ďalšie maily, ktorými Ti neskôr sprostredkujeme všetky potrebné informácie.
 
 
✨✨✨
Ak sa teda rozhodneš cestovať s nami, celková cena bez vreckového za celý čas je 655 eur.  Oslovili sme niekoľko organizácii s prosbou o pomoc pri uhradení nákladov spojených s dopravou. Je teda možné, že cena bude o čosi nižšia. To Ti však dáme ešte vedieť. 
✨✨✨
 
🟢 Bližšie informácie o SDM a spoločnej účasti mladých gréckokatolíkov na tomto podujatí Ti podá Laco Pančík, koordinátor Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku pre SDM Lisabon 2023 (Tel.: +421 909 250 563, E-mail: stretnutiamladych@grkatke.sk)
 
 
Tešíme sa na spoločný čas prežitý na výnimočnom stretnutí mladých veriacich katolíkov celého sveta.

Informácie o podujatí

Chcem sa prihlásiť