Turistický deň mladých Prešovskej archieparchie 2023

TURISTICKÝ DEŇ  MLADÝCH PREŠOVSKEJ ARCHIEPARCHIE 2023 S VLADYKOM PETROM RUSNÁKOM

 

           Dňa 1. mája 2023 sa mladí Prešovskej archieparchie zúčastnili Turistického dňa, ktorý bol tento rok na trase: Garden Hotel Domaša, verejné parkovisko obce Kvakovce, Rekreačná oblasť Domaša Dobrá – cieľ: Pohostinstvo Rumpeľ, Domaša Valkov. Počas túry sa viac ako 800 detí, mladých, ich rodičov či starých rodičov zamýšľalo nad témou “Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa.” (Lk 1,39)

         Na trase boli pre účastníkov pripravené tri stanovištia, na ktorých animátori povzbudili mladých, aby hľadali a nasledovali Ježiša v plnej dôvere tak, ako to robila Presvätá Bohorodička.  

            Po úspešnom absolvovaní trasy sa účastníci zhromaždili v cieli, ktorý bol v areáli pohostinstva Rumpeľ. Tu boli pre deti a mladých pripravené atrakcie ako nafukovací hrad, šmýkačky, šípky, futbal, či maľovanie na tvár. Mladí mali tiež možnosť zapojiť sa do plnenia rôznych úloh ako skákanie vo vreci, zabíjanie klincov do dreva, či lúštenie tajničiek a rôznych šifier. Okrem iného, sa účastníci podujatia mali možnosť stretnúť aj s vladykom Petrom Rusnákom, ktorý ich čakal v cieli.

       Turistický deň bol dňom príjemných stretnutí a celé podujatie sa  nieslo v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. O úspešný priebeh celého podujatia sa staral tím viac približne 40 dobrovoľníkov.

 Viktória Žolnová

Foto: Jakub Matis, Veronika Ihnatová

Podobné články

Metropolitné synodálne stretnutie

V dňoch 19. a 20. apríla sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli uskutočnilo Metropolitné synodálne stretnutie, ktorého sa zúčastnili všetci hierarchovia Gréckokatolíckej…

Čítať viac »