V GMC Bárka Juskova Voľa sa začali letné stretnutia mládeže

🎉❤️V GMC Bárka Juskova Voľa sa začali letné stretnutia mládeže💪👏
👉Aj počas leta 2023 otvorilo GMC Bárka v Juskovej Voli svoje brány mladým, ktorí chcú zažiť letné stretnutia mládeže.
🌋Prvý turnus, ktorý sa konal v týždni od 1. do 7. júla 2023 sa niesol témou TLAKU. Mladí sa rozprávali o tom, aký tlak môžu zažívať zo strany školy, okolia, rodiny či samých seba.
🤦‍♂️Zaoberali sa aj o falošnými predstavami o Bohu a o tom, ako môže človek spadnúť do predstavy, že na nás vyvíja tlak aj samotný Boh otec.
🎤⚽️🏒Okrem katechéz a skupinových stretnutí na tieto témy, sa mladí zapojili do rôznych voľnočasových aktivít, skupinových súťaží i talentovej show v utorkový večer. ⚽️🏹⚽️🏐✏️🖍Mladí si veľmi pochvaľovali mužsko-ženské poobedie, kedy sa chlapi vybrali za dobrodružstvom, ktoré bolo plné športových aktivít a dievčatá dávali svojej kreativite vyniknúť skrz rôzne dielne, ako napríklad tvorba misiek z hliny či abstraktné maľovanie.
🎁Veľmi vzácnou návštevou na tomto turnuse bol aj vladyka Peter Rusnák, ktorý slávil svätú liturgiu a v homílii mladých povzbudil k úprimnému vzťahu s Ježišom Kristom.
❤️😇Všetci slúžiaci i účastníci zažili spolu hodnotný čas priateľstva pri opekačke, spoločných tancoch i rozhovoroch.
🙌🏻Týždeň ukončili vo štvrtok adoráciou, pri ktorej sa Boh dotýkal všetkých sŕdc. Slúžiaci prejavili radosť z toho, že môžu pokračovať v tejto službe mladým i Bohu.
👉Zodpovednými za prvý turnus boli kňazi Martin Kozej, Jozef Maretta a animátori Timotej Pulščák a Eva Nemcová.
Eva Nemcová
Foto: Nikoleta Ratvajová

Podobné články

VÚB Banka – Zamestnanecké granty 2024

Nadácia VÚB vyhlasuje už tradične každoročne grantový program pre zamestnancov skupinyVÚB, ktorí pomáhajú a chcú pomáhať, majú nadšenie a odhodlanie realizovať projekty. Aj mysme sa zapojili do…