🥾Turistický deň Prešovskej archieparchie 2024 s vladykom Jonášom Maximom❤️

👉Dňa 1. mája 2024 sa deti, mladí i rodinky Prešovskej archieparchie zúčastnili Turistického dňa, ktorý bol tento rok na trase: Zlatá Baňa-Temný Les-Hrad Bodoň-Sigord (Centrum pre rodinu, Savore Sigord). Počas túry sa vyše 1100 detí, mladých, ich rodičov či starých rodičov zamýšľalo nad témou Jubilejného roka 2025 “Pútnici nádeje”.
✝️📷Na trase boli pre účastníkov pripravené štyri stanovištia, na ktorých bola pútnikom rôznym spôsobom priblížená téma nádeje. Pomocou rôznych aktivít a dynamík sa hlbšie zamýšľali nad nádejou v ich živote. Účastníci podujatia sa mali možnosť stretnúť s vladykom Jonášom Maximom, ktorý bol k dispozícii každému, kto sa s ním chcel stretnúť, porozprávať či odfotiť.
⚽️🏹🏰🛝Po úspešnom absolvovaní trasy sa všetci zhromaždili v cieli, ktorý bol na ihrisku v Centre pre rodinu Sigord, kde sa vladyka Jonáš účastníkom prihovoril. Pre deti a mladých boli v cieli pripravené atrakcie ako nafukovací hrad, šmýkačky, futbal či maľovanie na tvár. Mladí mali tiež možnosť zapojiť sa do plnenia rôznych úloh ako skákanie vo vreci, lúštenie tajničiek, ťahanie lana a množstvo iných zaujímavých súťaží.
❤️Turistický deň bol dňom príjemných stretnutí a celé podujatie sa nieslo v rodinnej atmosfére. O úspešný priebeh celého podujatia sa staral tím 60 dobrovoľníkov pod vedením Timoteja Pulščáka. Vladyka Jonáš z vďačnosti pozval všetkých dobrovoľníkov na pizzu na arcibiskupský úrad.
Patrik Maľarčík
Foto: Anetta Veselovská, Barbora Bačovčinová

Podobné články