👍Mladí zažili predlžený víkend AŠAD v Juskovej Voli👏

👉V dňoch 16.-19.novembra 2023 sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli konal predĺžený víkend Archieparchiálnej Školy Animátora Dobrovoľníka. V Škole učeníka sa víkendu zúčastnilo 37 účastníkov a v Škole služby bolo účastníkov 48. O mladých sa staral 10 členný animátorský tím.
❤️✝️🕊Mladí sa v Škole učeníka zaoberali témami Božie kráľovstvo pod vedením o. Martina Kozeja a Svätý Duch, ktorú mladým priblížil o. Matúš Sejka.
💪V Škole služby, o. Patrik Maľarčík hovoril s mladými o témach ZKSM – podpora spoločenstiev, Mladý človek – charakteristika generácie mladých, Nové trendy práce s mládežou a Vedenie stretnutia malej skupinky.
👏Vzácnosťou víkendu boli aj hry LARP, ktoré pripravili a realizovali kňaz Peter Lazorík spolu s manželkou. Aj takouto zábavnou formou sa mohli mladí prostredníctvom rôznych rolí veľa naučiť a zabaviť sa.
❤️😇Počas víkendu mali mladí okrem vzdelávania a formácie v spoločenstve čas aj na spoločnú či osobnú modlitbu, možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia, a nechýbali ani aktivity zamerané na vzájomné spoznávanie.
Viktória Žolnová
Foto: Nikoleta Ratvajová

Podobné články

Voľné pracovné miesto

Sláva Isusu Christu! radi by sme oznámili, že hľadáme kuchárku na plný úväzok, ktorá sa pridá k nášmu tímu v jedálni Cirkevnej školy v prírode….

Čítať viac »