Animátori a dobrovoľníci Prešovskej archieparchie sa pripravovali na službu počas Letných stretnutí mládeže

👉Animátori a dobrovoľníci Prešovskej archieparchie sa pripravovali na službu počas Letných stretnutí mládeže❤
📢V prvý júnový víkend sa v GMC Bárka stretli animátori a dobrovoľníci, ktorí sa pripravovali na službu počas siedmych turnusov LSM v GMC Bárka. Počas tejto prípravy sa animátori obnovili duchovne, ale zároveň mali možnosť rozvíjať aj praktickú stránku ich služby.
📌V piatok večer medzi mladých zavítala psychologička Mária Mojžišová, ktorá im radila, ako pristupovať k deťom a mladým, ktorí sa môžu javiť ako problémoví a zodpovedala aj rôzne otázky týkajúce sa práce s deťmi a mladými na táboroch.
✝🙌V sobotu dopoludnia animátorov sprevádzal o. Jozef Harvilko, ktorý ich svedectvom vlastného života povzbudil k dôvere v Božiu dobrotu a moc počas služby.
💪‼⚽Popoludní si animátori prešli pravidlá na šťastný život počas turnusov, rozdelili sa do pracovných skupín, v ktorých pripravovali veci potrebné na leto a v neposlednom rade utužovali tímového ducha prostredníctvom rôznych aktivít. V sobotu večer vyvrcholil svätou liturgiou a modlitbami za Letné stretnutia mládeže. Mladí odišli domov povzbudení a vyzbrojení do služby.
Viktória Žolnová
Foto: Nikoleta Ratvajová
 

Podobné články

Voľné pracovné miesto

Sláva Isusu Christu! radi by sme oznámili, že hľadáme kuchárku na plný úväzok, ktorá sa pridá k nášmu tímu v jedálni Cirkevnej školy v prírode….

Čítať viac »